دری نوشت

آنچه که باید درباره ویژگی ها و انواع مبل راحتی مدرن چستر فیلد بدانید

مبل مدرن

دکوراسیون های چیده شده با مبل مدرن ، اغلب دارای طرح هایی ساده اند. مبل های مدرن معمولا دارای پایه های کوتاه و مربعی شکل اند. با این حال مدل ها مختلفی از این نوع مبلمان ممکن است در بازار به چشمتان بخورد. ممکن است این مبلها را با ظاهر یکپارچه شان، استفاده از شکل های ارگانیک و هندسه قدرتمندشان بشناسید. ولی یک چیزی که مطمئنا وجود دارد این است که اگر به خوبی در یک فضای مدرن هماهنگ شده باشد جلوه فوق العاده و الهام بخشی به فضا میدهد. این نوع از مبلمان دارای تنوع زیادی نیز میباشد از نمونه های آن میتوان به مبلمان پایه فلزی ، یا مبلمان چستر فیلد و … اشاره نمود.

 

مبلمان جدید چسترفیلد

اگر می خواهید در محیط زندگی خود هم فضایی مجلل و ایده آل و هم فضایی راحت داشته باشید، زمان آن فرا رسیده است که با مبلمان چستر آشنا شوید.مبل های چستر هرگز از دنیای مد در دکوراسیون داخلی خارج نشده و در هر مکانی که به کار برده شوند ظاهری ایده آل به فضا بخشیده و نظرها را به خود جلب می کنند. این مبل ها در یک لحظه فضای سالن را تغییر داده و علاوه بر ظاهر مجلل، بسیار راحت و کاربردی نیز هستند.

 

مبلمان چسترفیلد از قرن هجدهم منازل بسیاری را زینت بخشیده اند. این مبل به افتخار «فیلیپ دورمر استنهپ»، کنت چهارم چسترفیلد و یک طراح پیشرو نامگذاری شده است. وی به دنبال مبلی بود که یک نجیب زاده بتواند بصورت شق و رق روی آن بنشیند و همچنان احساس راحتی داشته باشد. ظاهرا این طراح هرگز فردی تنبل و خمیده نبود. در عصر ویکتوریا، خانه نجیب زادگان اشرافی بدون حداقل یک مبل چسترفیلد که بتوان روی آن استراحت کرد، کامل نبود. | بعدها زیگموند فروید نیز از این مبل ها بعنوان محل استراحت بیمارانش استفاده نمود.

 

رنگ های تاثیر گذار، پارچه های با کیفیت، راحتی و سبک منحصر به فرد این مبل ها نظرها را به خود جلب کرده و کمک میکند تا فضای مجلل و راحتی که در نظر دارید را ایجاد کنید. مبلمان چستر با دوخت ها و دکمه های طراحی شده بر روی آن سبک مخصوص به خود را داشته و کاملا شناخته شده هستند و در سال های اخیر به یکی از انتخاب های محبوب در دنیای دکوراسیون تبدیل شده اند. اگر می خواهید خانه خود را دکوراسیون کنید با استفاده از مبلمان چستر به محیط زندگی خود ظاهری خاص و زیبا ببخشید.

 

پیشینه مبل چستر فیلد

مبل چستر فیلد بعد از تمام این سال ها به همان شکل باقی مانده است. پارچه آن که با دکمه های در عمق آن مزین شده، ارتفاع برابر دسته های مبل و تکیه گاه آن، و استفاده از گل میخ، عمدتا با چرم دیده شده اما در طیف وسیعی از پارچه های دیگر نیز ارائه می شود. مبل چستر فیلد اگرچه سنتی است، اما اگر به دنبال خرید یک مبل جدید هستید این نوع مبل در دکوراسیون هر خانه ای جا دارد.

 

مبل مدرن چستر

تصویر: مبلمان مدرن چستر

 

هر چیزی که برای خود داستان و تاریخچه ای داشته باشد به مکان ارزش و اعتبار می بخشد. این موضوع در مورد لوازم خانگی نیز صدق می کند. زمانی که در خانه از لوازمی با تاریخچه، شخصیت و اعتبار استفاده کنید، احساس بهتری را تجربه خواهید کرد. اگر ارزش هنری را نیز به این خصوصیات اضافه کنید، احساس بهتری خواهید یافت. مبلمان چستر دارای تمام این ویژگی ها هستند.

 

داستان هنری این مبلمان باعث می شود تا زمانی که در مکانی به کار برده می شوند محیط را لذت بخش تر و دلنشن تر کنند. مبل های چستر سال ها مورد استفاده لرد ها، سیاست مداران و هنرمندان بوده اند و اکنون جای خود را در خانه های ما نیز باز کرده اند. اگر می خواهید فضایی هنری را در خانه خود ایجاد کنید، زمانی که برای خرید ست مبلمان مراجعه می کنید، وقت خود را با مدل های دیگر تلف نکنید و مستقیما به سراغ مبلمان چستر بروید. مبل های چستر با رنگ ها و سبک های متنوع ای که دارند از نظر راحتی نیز بسیار کاربردی و محبوب هستند.

 

مبل مدرن چسر فیلد

تصویر: مبلمان مدرن چستر

 

مبل مدرن چستر فیلد مناسب با خواسته های شما

اگر می خواهید در دکوراسیون منزل خود از مبل چستر استفاده کنید، برای این که بهترین انتخاب را انجام دهید ابتدا انتظارات خود را مشخص کنید. بهتر است که ابعاد و اندازه مکانی که می خواهید این مبل ها را در آن قرار بدهید را نیز در نظر داشته باشید. با در نظر داشتن این موارد می توانید انتخابی مناسب و درست انجام دهید.

 

اگر دوست دارید فضای خانه خود را از سادگی خارج کنید می توانید از مدل های متنوع مبلمان چستر استفاده کنید. شاید تمام مبل های چستر از نظر خطوط دوخت و فرم شبیه به یکدیگر باشند، اما در واقع در جزئیات با یکدیگر متفاوت هستند. معمولا روکش اصلی مبل های چستر روکش چرمی است، اما شما می توانید پارچه های ضد لک و قابل شستشو را برای مبل خود انتخاب کنید تا نگه داری و استفاده از آن ها ساده تر باشد.

 

مبل راحتی مدرن

تصویر: مبلمان مدرن چستر

 

اگر می خواهید هم از مبلمان چستر استفاده کرده و هم فضایی پر انرژی در خانه ایجاد کنید، در این شرایط باید دقت کنید تا مبل چستر با رنگ های درخشان و زنده را انتخاب کنید. رنگ های بنفش و آبی لاجوردی زمانی که با مبل های چستر ترکیب شوند ظاهری مجلل و با شکوه به فضا می بخشند و اگر می خواهید سالنی ایده آل و مجلل داشته باشید این رنگ ها را فراموش نکنید. اما اگر به دنبال فضایی پویا و زنده هستید رنگ های آبی، زرد و نارنجی را برای مبلمان چستر به خاطر بسپارید. می توانید مدلی را که مورد پسند شما قرار دارد را به رنگ مورد نظر خود تغییر دهید.

 

مبل راحتی مدرن

تصویر: مبلمان مدرن چستر

 

ویژگی های مبل مدرن چستر

در مبلمان چستر وجود پایه های چوبی یکی از مهم ترین ویژگی ها است. این پایه های چوبی که برای ایجاد ظاهر ایده آل در این مبل ها با دقت بسیار زیادی طراحی می شوند، ظاهر منحصر به فردی به مبلمان چستر می بخشند. اگر پایه های مبل چستری که خریداری می کنید از چوب ساخته نشده باشد حداقل باید ظاهری شبیه به چوب داشته باشد. پایه های فلزی برای این مدل مبلمان انتخاب مناسبی نیستند. به دلیل این که پایه های مبل های چستر چوبی هستند بهتر است که در سایر لوازم خانه نیز بیشتر از چوب استفاده شده باشد. به ویژه زمانی که می خواهید میز غذاخوری و یا میز تلویزیون انتخاب کنید باید توجه داشته باشید که با پایه های چوبی مبل های چستر هماهنگی داشته باشند. همچنین با خرید میز جلو مبلی متناسب با مبل چستر نیز می‌توانید ظاهری شگفت انگیز به دکوراسیون منزلتان ببخشید. شاید این پایه ها بسیار کوچک و جزئی دیده شوند اما میتوانند زیبایی و هماهنگی فضا را بسیار تحت تاثیر قرار دهند.

 

چیدمان مبل چستر فیلد

زمانی که مبل چستر که برای سالن های ایده آل بهترین انتخاب هستند با صندلی های چستر کامل شوند ظاهری بسیار شیک ایجاد می کنند. صندلی های تکی برای تماشای تلویزیون و یا کتاب خواندن بهترین و راحت ترین مکان هستند. به همین دلیل زمانی که می خواهید برای سالن خود مبل چستر تهیه کنید حتما صندلی ها تک نفره را نیز با همین مدل انتخاب کنید. زمانی که برای ایجاد فضایی شیک و متفاوت در خانه از صندلی های تکی چستر استفاده می کنید می توانید رنگ های متفاوتی را برای آن ها انتخاب کنید. در کنار مبلمان قهوه ای رنگ صندلی تکی به رنگ دودی و یا خاکستری می تواند انتخاب مناسبی باشد. هم چنین رنگ های قهوه ای و سبز نیز ترکیب زیبایی با یکدیگر ایجاد می کنند.

 

مبل راحتی مدرن

تصویر: مبلمان مدرن چستر

 

بدون شک با مبلمان و اکسسوار های مناسب ایجاد سالنی ایده آل کار سختی نخواهد بود. زمانی که می خواهید از مبلمان چستر در دکوراسیون اتاق پذیرایی استفاده کنید اکسسوار های موجود در مکان نیز باید از نظر سبک با این مبلمان هماهنگ باشند. از آن جایی که این مبل ها طرحی رسمی و شیک دارند، اکسسوار ها نیز برای هماهنگی با آن ها باید دارای همین ویژگی ها باشند. همانطور که قبلا گفته شد مبل های چستر فضایی هنری در مکان ایجاد می کنند به همین دلیل بهتر است که از اکسسوار های هنری در کنار آن ها استفاده شود.

 

استفاده از تابلو ها بر روی دیوار، یک ساعت دیواری در ابعاد بزرگ، استفاده از اکسسوار های چوبی و گلدان های سنگی در کنار مبلمان چستر انتخاب مناسبی خواهند بود.همچنین از کوسن هایی با طرح ها و رنگ های متنوع نیز بر روی این مبل ها می توانید استفاده کنید.

 

فرش نیز یکی از اکسسوارهای مناسب برای هماهنگی با سالنی دارای مبلمان چستر است. فرش هایی با طرح های کلاسیک تر برای هماهنگی با این مبل ها مناسب تر هستند. فراموش نکنید که با استفاده از اکسسوار هایی با سبک های متفاوت در سالنی با مبلمان چستر نمی توانید فضایی با ظاهر شیک و زیبا ایجاد کنید.

 

تصویر: مبلمان مدرن چستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *